Уряд вимагатиме скасування введення абонплати за газ. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Вчора я пообіцяв розібратися з абонплатою за газ, провести ретельні розрахунки і подивитися, як це вплине на оплату за газ для кожного українського громадянина.
Щойно я завершив нараду з цього приводу. Збільшення дійсно є і становить у середньому в розрахунках від 1,3 до 3 разів, особливо це стосується тих, хто живе у багатоквартирних будинках.
Це неприпустимо! Ні я, ні Уряд це категорично не підтримуємо. Я щойно мав розмову з представником комісії, яка встановила цю абонплату з 1 квітня. Хоча Національна комісія з енергетики і не підпорядковується Уряду і прем’єр-міністру, але я в понеділок направлю офіційне звернення. Вимагаю, щоб це рішення було переглянуто. Це наша принципова позиція!».

Нагадаємо, що днями Нацкомісія з регулювання послуг у сфері ЖКГ опублікувала офіційну формулу для розрахунку абонплати за газ: Місячний платіж = Тариф × (Qmax × 1,0296 × 24 години × 365 днів) / 12 місяців

Тариф — регіональний тариф для кожного облгазу. Для свого міста/ Qmax — максимальна пропускна здатність газового лічильника. Для найпоширеніших лічильників G2,5 і тих, хто живе у квартирах і не має лічильника, це показник дорівнює 4.

147 просмотров всего, 2 просмотров сегодня

Print Friendly, PDF & Email