Національний рада з питань розвитку науки та технологій планує провести атестацію вищих навчальних закладів на предмет їхньої наукової діяльності.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки, передають «Українські Новини«.

Зазаначається, що таке рішення у вівторок під час першого засідання ухвалила Нацрада з питань розвитку науки і технологій на чолі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Згідно з повідомленням, атестація розпочнеться в поточному році, що дозволить у майбутньому почати базове фінансування університетської науки за результатами такої атестації.

Міністерство вже розробило проект порядку державної атестації вищих навчальних закладів в частині здійснення ними наукової (науково-технічної) діяльності, який був схвалений на засіданні Нацради. В ньому закладено, що ВНЗ будуть оцінювати авторитетні експерти на підставі об’єктивних цифрових показників результативності за напрямками за минулі 5 років і його цього потенціалу, наукового звіту за той же період та плану розвитку ще на 5 років.

За підсумками оцінки науковий напрям університету будуть відносити до однієї з 3 груп: А — лідери, яким базове фінансування належить пріоритетно; Б — виші середнього рівня, які будуть отримувати базове фінансування за наявності коштів; В — ті, які мають значення насамперед для навчальної роботи університету, а тому базове фінансування претендувати поки не можуть. Водночас всі ці групи завжди зможуть претендувати і на конкурсне фінансування.

З 1991 року кількість вищих навчальних закладів в Україні скоротилася на 27,8% до 657.

Print Friendly, PDF & Email