Колишній канцлер та екс-лідер Соціал-демократичної партії Німеччини Герхард Шредер заявив, що Росія анексувала український Крим «законно» і вкотре зажадав скасування санкцій проти Москви.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на Bild.

Читайте такожПосли ЄС погодили продовження санкції стосовно окупованого Криму

«Крим — це давня російська територія. У радянські часи не мало значення, де Крим був територіально. Але зараз це не так», — сказав Шредер.

На його думку, анексія українського півострова з юридичної точки зору відбулася нібито зі схвалення місцевого населення, «а значить із боку Росії не було ніяких агресивних дій». Крім того, Шредер закликав Київ дотримуватися Мінських угод.

Відповідні заяви пролунали у рамках передвиборної кампанії СДПН перед бізнесменами у Бранденбурзі.

Герхард Шредер був федеральним канцлером Німеччини у 1998-2005 роках. Після відходу з політики він займається громадською діяльністю та бізнесом. Наразі обіймає пост голови ради директорів російської компанії «Роснафта» і голови комітету акціонерів компанії «Nord Stream AG» — власника й оператора трубопроводу «Північний потік», по якому в Німеччину йдуть поставки російського газу.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Источник

Print Friendly, PDF & Email