Байден обіцяє, що Штати "відреагують" у разі постачання летальної зброї Китаєм Росії, проте "не очікує", що Китай зробить це.
Якщо Китай постачатиме Росії летальну зброю для війни проти України, США дадуть відповідь жорсткими санкціями. Про це заявив президент США Джо Байден у інтерв'ю ABCNews.

При цьому Байден зазначив, що не очікує, що Пекін зважиться на такий крок, хоч і може розглядати цю можливість.

"Я не очікую - ми цього ще не бачили, але я не чекаю великої ініціативи з боку Китаю щодо надання зброї Росії", - сказав Байден.

Він наголосив, що якщо Китай таки відправить зброю Росії, США відреагують жорсткими санкціями.

"Це була б та сама межа, яку б перетнули всі інші. Іншими словами, ми наклали суворі санкції на всіх, хто це зробив", - зауважив Байден.

Президент США також докладно описав розмову, яку він мав безпосередньо з лідером Китаю Сі Цзіньпіном минулого літа, де він попередив його про економічні наслідки допомоги Росії.

Байден сказав, що він нагадав, як 600 американських корпорацій залишили Росію, "від McDonald's до Exxon - по всіх напрямках", додавши: "І я сказав: "І якщо ви берете участь у такій жорстокості, підтримуючи жорстокість, яка відбувається", я сказав: "Ви можете зіткнутися з тими самими наслідками".

Print Friendly, PDF & Email