Уряд Пакистану з 2017 року переходить до жорсткого регулювання внутрішнього ринку металопрокату з метою розвитку власної важкої промисловості. За повідомленням Національної тарифної комісії Пакистану (NTC), починаючи з 19 січня 2017 року, діятимуть спеціальне антидемпінгове мито на ввезення холоднокатаних металевих листів і рулонів. Їх розмір буде варіюватися від 13,17% до 19, 04%. Згідно  із позицією пакистанського уряду, агресивний демпінг українських виробників поставив під удар внутрішню промисловість Пакистану, що є неприпустимим в довірливих двосторонніх відносинах наших країн. Також, Ісламабад сподівається, що цей вимушений захід дозволить в довгостроковій перспективі оцінити пріоритетні напрямки розвитку важкої промисловості в Пакистані.

Пакистанський регулятор зазначив, що мита не вводитимуться на імпорт, який застосовується в якості сировини для виробництва готової продукції з метою її подальшого продажу за кордоном. Згідно з оцінкою NTC, в період з квітня 2014 року по березень 2015 роки 13 виробників сталі з України та Китаю почали активно демпінгувати ціни на свою сировину, що продається на території Пакистану. Власні виробничі обсяги даного виду сировини в державі становлять близько 800 тисяч тонн в рік, в той час як внутрішня потреба перевищує 1 мільйон тонн.

Пакистан є одним з ключових партнерів України в сфері збуту металопрокату. Введення нових митних правил фактично є створенням зовнішніх штучних бар'єрів для українських виробників, що втрачатимуть більш як 20% прибутків. Таким чином, дії пакистанського уряду можуть серйозно вдарити по металургійній промисловості Україні. Таким чином, даний крок пакистанського регулятора можна назвати «тіньовими санкціями» проти Києва.

Print Friendly, PDF & Email